Spezifikationen
| Body Material | Brass |
| Flow (Cv) | 6 |
| Valve Function | 2 way - 2/2 Normally Closed |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 3/4 |
| Valve Actuation | Solenoid |
| Voltage & Frequency | 120 AC with 60 Hz |
| Product Weight | 2.84 lbs |
| Kit Number | 302278-MO |
| Coil Class | FT |
| Coil Number | 099257-001-D |
| Min to Max Ambient Temperature | 32 - 125 °F |
| Min to Max Fluid Temperature | 32 - 200 °F |
| Orifice Size | 3/4 in |
| Watt Rating | 15.4 W |
| Item Status | Active |
| Lead Length | 18 inch |
| Carton Note | 3/4 X 3/4 2NC BRASS 15.4/F AC |
| Holding Current (VA) | 27 |
| Seating Elastomer | PTFE/NBR |
| Mounting Direction | VERTICAL AND UPRIGHT |
