Spezifikationen
| Body Material | Brass |
| Flow (Cv) | 15 |
| Valve Function | 2 way - 2/2 Normally Open |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 1-1/4 |
| Valve Actuation | Solenoid |
| Voltage & Frequency | 115 AC with 50 Hz |
| Product Weight | 0.00 lbs |
| Kit Number | 302339 |
| Coil Class | FB |
| Coil Number | 099257-001-D |
| Min to Max Ambient Temperature | 32 - 125 °F |
| Orifice Size | 1-1/8 in |
| Watt Rating | 20 W |
| Item Status | Active |
| Lead Length | 18 inch |
| Carton Note | 1-1/4X1-1/8 2NO BRS 20.0/F AC |
| Holding Current (VA) | 43 |
| Seating Elastomer | NBR |
| Mounting Direction | SOLENOID BETWEEN HORIZONTAL AND VERTICAL-UPRIGHT |
