Add images and videos to help customers visualize the product.
Teilenummer:
Spezifikationen
| Body Material | Stainless Steel |
| Flow (Cv) | 1.80 |
| Valve Function | 3 way - 3/2 Normally Closed |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 3/8 |
| Valve Actuation | Solenoid |
| Voltage | 24DC |
| Product Weight | 0.00 lbs |
| Kit Number | 325074-V |
| Coil Class | F |
| Coil Number | 238714-914-D |
| Min to Max Ambient Temperature | -20 - 149 °F |
| Min to Max Fluid Temperature | -20 - 149 °F |
| Orifice Size | 5/16 in |
| Watt Rating | 0.55 W |
| Item Status | Active |
| Lead Length | 18 inch |
| Carton Note | 3/8 X 5/16 3NC SS 0.55/F DC |
| Seating Elastomer | FKM |
| Mounting Direction | ANY |
