Teilenummer:
Spezifikationen
| Body Material | Brass |
| Flow (Cv) | 15 |
| Valve Function | 2 way - 2/2 Normally Open |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 1-1/4 |
| Valve Actuation | Solenoid |
| Voltage & Frequency | 120 AC, 110 AC with 50/60 Hz |
| Product Weight | 0.00 lbs |
| Kit Number | 302339 |
| Coil Class | FB |
| Coil Number | 400529-003 |
| Orifice Size | 1-1/8 in |
| Watt Rating | 20 W |
| Item Status | Active |
| Carton Note | 1-1/4X1-1/8 2NO BRS 20.0/F AC |
| Mounting Direction | SOLENOID BETWEEN HORIZONTAL AND VERTICAL-UPRIGHT |
