Spécifications
| Body Material | Aluminum |
| Function | 4 way |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 1/4 |
| Valve Actuation | Solenoid |
| Kit Number | 314513 |
| Coil Class | FT |
| Coil Number | 400127-142 |
| Min to Max Ambient Temperature | 0 - 135 °F |
| Orifice Size | 1/4 in |
| Voltage | 24 Volts DC |
| Watt Rating | 6.9 W |
| Item Status | Active |
| Carton Note | 1/4 X 1/4 4W ALUM 6.9/F DC |
| Seating Elastomer | NBR |
| Mounting Direction | Any |
