Specifiche
| Body Material | Brass |
| Flow (Cv) | 22.5 |
| Valve Function | 2 way - 2/2 Normally Closed |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 1-1/2 |
| Valve Actuation | Solenoid |
| Voltage & Frequency | 480 AC with 60 Hz |
| Product Weight | 5.76 lbs |
| Kit Number | 302286 |
| Coil Class | FT |
| Coil Number | 099257-003-D |
| Min to Max Ambient Temperature | 32 - 104 deg;F |
| Min to Max Fluid Temperature | 32 - 180 °F |
| Orifice Size | 1-1/4 in |
| Watt Rating | 15.4 W |
| Item Status | Active |
| Lead Length | 18 inch |
| Carton Note | 1-1/2X1-1/4 2NC BRS 15.4/F AC |
| Holding Current (VA) | 27 |
| Seating Elastomer | NBR |
| Mounting Direction | VERTICAL AND UPRIGHT |
