사양
| Body Material | Brass |
| Flow (Cv) | 4.5 |
| Valve Function | 2 way - 2/2 Normally Closed |
| Media | Air, Inert Gas, Water, Light Oil |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 1/2 |
| Voltage & Frequency | 120 AC with 60 Hz |
| Min to Max Operating Pressure (Air) | 5 - 230 PSI |
| Min to Max Operating Pressure (Water) | 5 - 230 PSI |
| Min to Max Operating Pressure (Light Oil) | 5 - 230 PSI |
| Order Code | 21900 |
| Kit Number | 323457 |
| Coil Class | FB |
| Coil Number | 400127-225 |
| Orifice Size | 17/32 in |
| Watt Rating | 6.3 W |
| Item Status | Active |
