부품 번호:
사양
| Fieldbus protocol | DeltaV |
| Note | Central fieldbus connection without I/O function, Power supply plug M12x1, 5-pin |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Max. number of valve positions | 43 |
| Operational voltage electronics | 24 V DC |
| Electronics voltage tolerance | -10 % / +10 % |
| Current consumption electronics | 0.3 A |
| Operating voltage, actuators | 24 V DC |
| Total output for valves | 4 A |
| Protection class | IP65 |
| Diagnosis | Short circuit, Overvoltage |
| Electrical connection number of poles | 5-pin, A-coded, M12x1, Plug |
| Weight | 0.32 kg |
| Housing material | Die-cast aluminum |
