부품 번호:
사양
| Type | Multipole |
| Cable | with cable |
| Max. operating voltage AC | 24 V DC |
| Electrical connection 1, type | Socket |
| Electrical connection 1, thread size | D-Sub |
| Electrical connection 1, number of poles | 25-pin |
| Cable exit 1 | angled |
| Cable exit angle | 90° |
| Electrical connection 2, type | open cable ends |
| Electrical connection 2, number of poles | 25-pin |
| Number of wires | 25 |
| Shielding | unshielded |
| Cable length L | 10 m |
| Protection class | IP20 |
| Min. ambient temperature | -5 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Max. current | 3 A |
| Wire cross-section | 0.25 mm² |
| Cable-Ø | 10.1 mm |
| Weight | 1.411 kg |
| Housing material | metal |
| Material cable sheath | Polyvinyl chloride |
