부품 번호:
사양
| Activation | Pneumatically |
| Type | Ejector |
| Version | pneumatic control, T-design |
| with silencer | with silencer |
| Nozzle Ø | 0.5 mm |
| Min. working pressure | 3 bar |
| Max. working pressure | 6 bar |
| Min. ambient temperature | 0 °C |
| Max. ambient temperature | 60 °C |
| Min. medium temperature | 0 °C |
| Max. medium temperature | 60 °C |
| Medium | Compressed air |
| Min. oil content of compressed air | 0 mg/m³ |
| Max. oil content of compressed air | 1 mg/m³ |
| Max. particle size | 5 µm |
| Compressed air connection | Ø 4 |
| Vacuum connection+ | Ø 4 |
| Max. suction capacity | 7 l/min |
| Air consumption at p.opt. | 14 l/min |
| Max. vacuum level at p.opt | 84 % |
| Sound pressure level intake effect | 53 dB |
| Sound pressure level intake effect | 58 dB |
| Weight | 0.007 kg |
| Housing material | Polyamide fiber-glass reinforced |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
