Specifications
| Valve Actuation | Solenoid |
| Voltage & Frequency | 115 AC with 50 Hz |
| Product Weight | 0.00 lbs |
| Coil Class | FT |
| Coil Number | 238210-033-D |
| Watt Rating | 8.1 W |
| Item Status | Active |
| Lead Length | 18 inch |
| Carton Note | SOL ASSY RH M6 8.1/F AC |
| Holding Current (VA) | 16 |
| Seating Elastomer | NBR |
