Part Number:
Specifications
| Body Material | Brass |
| Valve Function | 2 way - 2/2 Normally Closed |
| Valve Actuation | Solenoid |
| Voltage & Frequency | 24 AC, 22 AC with 50/60 Hz |
| Product Weight | 0.00 lbs |
| Kit Number | 304669 |
| Coil Class | HB |
| Coil Number | 238810-105-D |
| Watt Rating | 17.1 W |
| Item Status | Active |
| Lead Length | 18 inch |
| Carton Note | 3/8 X 5/8 2NC BRASS 17.1/H AC |
