Specifications
| Body Material | Engineered Plastics |
| Valve Function | 3 way - 3/2 Normally Open |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 1/4 |
| Valve Actuation | Solenoid |
| Voltage & Frequency | 200 AC with 50 Hz |
| Product Weight | 0.00 lbs |
| Kit Number | 304331 |
| Coil Class | FT |
| Coil Number | 238210-054-D |
| Watt Rating | 6.1 W |
| Item Status | Active |
| Lead Length | 18 inch |
| Carton Note | 1/4 X 1/16 3NO PLAST 6.1/F AC |
