Specifications
| Body Material | Aluminum |
| Function | 4 way |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 1/4 |
| Valve Actuation | Solenoid |
| Kit Number | 314513 |
| Coil Class | FB |
| Coil Number | 400127-225 |
| Voltage & Frequency | 110 Volts AC with 50 Hz |
| Watt Rating | 6.3 W |
| Item Status | Active |
| Carton Note | 1/4 X 1/4 4W ALUM 6.3/F AC |
