Part Number:
Specifications
| Body Material | Engineered Plastics |
| Flow (Cv) / Flow (Kv) | 0.50 / 0.43 |
| Function | 4 way |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 1/4 |
| Valve Actuation | Solenoid |
| Kit Number | 264013-M |
| Coil Class | FB |
| Coil Number | 400127-228 |
| Orifice Size | 1/4 in |
| Voltage & Frequency | 220 Volts AC with 50 Hz |
| Watt Rating | 6.3 W |
| Item Status | Active |
| Carton Note | 1/4 X 1/4 4W NYLON 6.3/F AC |
