Part Number:
Specifications
| For series | PRA, TRB, CCL-IS |
| Scraper | Chemical industry, Metal Scraper, Sugar production, Steel construction, Automotive industry, Woodworking industry |
| Piston Ø | 50 mm, 63 mm |
| Min. working pressure | 1.5 bar |
| Max. working pressure | 10 bar |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Medium | Compressed air |
| Min. oil content of compressed air | 0 mg/m³ |
| Max. oil content of compressed air | 5 mg/m³ |
| Housing material | Aluminum |
| Surface | anodized |
| Piston rod seal | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Scraper | Brass |
