Part Number:
Specifications
| Min. working pressure | 0 bar |
| Max. working pressure | 16 bar |
| Min. ambient temperature | 0 °C |
| Max. ambient temperature | 100 °C |
| Min. medium temperature | 0 °C |
| Max. medium temperature | 100 °C |
| Port 1 | G 1/4 |
| Type | Screw-in throttle |
| Medium | Compressed air |
| Compressed air connection type | External thread |
| Flow Qn | 750 l/min |
| Weight | 0.045 kg |
| Housing material | Brass |
