Part Number:
Specifications
| External Ø | 8 mm |
| Bending radius min. at 20 °C | 30 mm |
| Wall thickness | 1.15 mm |
| Color | Black |
| Min. ambient temperature | -30 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Max. working pressure at 20°C | 10 bar |
| Delivery unit length | 100 m |
| Weight per meter | 0.03 kg |
| Material | Polyester polyurethane |
