Número de pieza:
especificaciones
| Body Material | Aluminum |
| Flow (Cv) / Flow (Kv) | 35.00 / 30.27 |
| Function | 2 way - 2/2 Normally Closed |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 1 1/2 |
| Valve Actuation | Solenoid - Direct Acting |
| Media | Air, Inert Gas, Fuel Gas |
| Product Weight | 10.12 lbs |
| Kit Number | 302352 |
| Coil Number | 222345-001-D |
| Orifice Size | 1-5/8 in |
| Voltage & Frequency | 110 Volts AC with 50 Hz |
| Watt Rating | 15.4 W |
| Item Status | Active |
| Lead Length | 18 inch |
| Carton Note | 1-1/2 X 1-5/8 2NC AL 15.4/H AC |
| Orifice Size | 1-5/8 in |
| Watt Rating | 15.4 |
| Voltage | 110 AC |
| Frequency | 50 Hz |
