Part Number:
Specifications
| Type | Multipole |
| Cable | with cable |
| Max. operating voltage AC | 24 V DC |
| Electrical connection 1, type | Socket |
| Electrical connection 1, thread size | C/2 |
| Electrical connection 1, number of poles | 48-pin |
| Cable exit 1 | angled |
| Cable exit angle | 45° |
| Electrical connection 2, type | open cable ends |
| Electrical connection 2, number of poles | 24-pin |
| Number of wires | 25 |
| Shielding | unshielded |
| Cable length L | 10 m |
| Protection class | IP69K |
| Min. ambient temperature | 0 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Max. current | 3 A |
| Wire cross-section | 0.34 mm² |
| Cable-Ø | 9.2 mm |
| Weight | 1.994 kg |
| Housing material | Polyamide |
| Material cable sheath | Polyvinyl chloride |
