Part Number:
Specifications
| Port D | NW 7,2 |
| Port G | G 1/4 |
| Compressed air connection type | Coupling plug |
| Nominal width NW | 7.2 mm |
| Nominal flow Qn | 1450 l/min |
| Min. working pressure | 0 bar |
| Max. working pressure | 35 bar |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 100 °C |
| Min. medium temperature | -20 °C |
| Max. medium temperature | 100 °C |
| Medium | Compressed air |
| Delivery unit | 10 piece |
| Weight per piece | 0.025 kg |
| Housing material | Brass |
