Specifications
| Port D | NW 2,7 |
| Port G | M5 |
| Compressed air connection type | External thread |
| Nominal width NW | 2.7 mm |
| Nominal flow Qn | 165 l/min |
| Min. working pressure | 0 bar |
| Max. working pressure | 35 bar |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 100 °C |
| Min. medium temperature | -20 °C |
| Max. medium temperature | 100 °C |
| Medium | Compressed air |
| Delivery unit | 2 piece |
| Weight per piece | 0.008 kg |
| Housing material | Brass |
| Material release bushing | Brass |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Material connector | Brass |
