Part Number:
Specifications
| Type | Multipole |
| Cable | with cable |
| Electrical connection 1, type | Socket |
| Electrical connection 1, thread size | D-Sub |
| Electrical connection 1, number of poles | 25-pin |
| Cable exit 1 | straight |
| Cable exit angle | 180° |
| Electrical connection 2, type | open cable ends |
| Electrical connection 2, number of poles | 25-pin |
| Shielding | unshielded |
| Cable length L | 3 m |
| Certificates | UL (Underwriters Laboratories) |
| Protection class | IP65 |
| Min. ambient temperature | -5 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Max. current | 3 A |
| Wire cross-section | 0.34 mm² |
| Cable-Ø | 11.2 mm |
| Weight | 0.67 kg |
| Housing material | Polyamide |
| Material cable sheath | Polyvinyl chloride |
