Número da peça:
especificações
| Body Material | Brass |
| Flow (Cv) / Flow (Kv) | 0.80 / 0.69 |
| Function | 3 way - 3/2 Normally Closed |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 1/4 |
| Valve Actuation | Solenoid |
| Media | Air, Inert Gas, Water, Light Oil |
| Min to Max Operating Pressure (Air) | 10 - 200 PSI |
| Min to Max Operating Pressure (Water) | 10 - 200 PSI |
| Min to Max Operating Pressure (Light Oil) | 10 - 200 PSI |
| Product Weight | 2.01 lbs |
| Order Code | 20783 |
| Kit Number | 302929 |
| Coil Class | FT |
| Coil Number | 238314-006-D |
| Min to Max Ambient Temperature | 32 - 104 °F |
| Orifice Size | 9/32 in |
| Voltage | 24 Volts DC |
| Watt Rating | 10.6 W |
| Item Status | Active |
| Lead Length | 18 inch |
| Carton Note | 1/4 X 9/32 3NC BRASS 10.6/F DC |
| Seating Elastomer | NBR |
| Mounting Direction | Any |
