仕様
| パイプ/ポート・サイズとポート・タイプ | 1/4 "および 1/2" NPT |
| 本体材質 | Stainless Steel bodies |
| 流量 | Flow rates of 1.5 to 4 Cv (1.3 to 3.5 Kv) |
| Max ambient temperature | AC: 125°F (-20°C to 52°C)<br>DC: 140°F (-40°C to 60°C) |
| Operating Pressure Differential | Pilot: 25 to 125 psi (1.7 to 9 bar)<br>Main: 150 psi (10 bar) |
| ワット数 | Available in 10.1W AC and 1.4W DC constructions |
| 規格 / 規制 | UL listed General Purpose valve (solenoid only), CSA certified, ATEX/IECEx certified with prefix EV |
| SIL 証明書 | Exidaによって認定されたSIL 3対応 |
| Max Differential / Max Operating Pressure | 150-500 PSIG |
| Operating Environment | Corrosive, Indoor, Outdoor, Hazardous |
| Standards / Regulations | CSA, Type 1, Type 3, Type 7, Type 9 |
