사양
| Type | Double-acting |
| Piston Ø | 12 mm |
| Stroke | 25 mm |
| Ports | M5 |
| Functional principle | Double-acting |
| Cushioning | elastic cushioning |
| Magnetic piston | Piston without magnet |
| Environmental requirements | Industry standard, suitable for use in food processing, High corrosion |
| Piston rod thread - type | External thread |
| Piston rod thread | M6 |
| Piston rod | single |
| Scraper | Standard Industry Scraper |
| Pressure for determining piston forces | 6,3 bar |
| Retracting piston force | 53 N |
| Extracting piston force | 71 N |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 70 °C |
| Min. working pressure | 1.5 bar |
| Max. working pressure | 10 bar |
| Weight 0 mm stroke | 0.048 kg |
| Weight +10 mm stroke | 0.005 kg |
| Stroke max. | 100 mm |
| Medium | Compressed air |
| Min. medium temperature | -20 °C |
| Max. medium temperature | 70 °C |
