Specifications
| Body Material | Stainless Steel |
| Flow (Cv) | 0.86 |
| Valve Function | 4 way |
| Media | Air, Inert Gas |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 1/4 |
| Voltage & Frequency | 24 AC with 60 Hz |
| Min to Max Operating Pressure (Air) | 30 - 150 PSI |
| Product Weight | 0.00 lbs |
| Coil Number | 238614-005-D |
| Orifice Size | 01-Apr |
| Watt Rating | 10.1 W |
| Lead Length | 18 inch |
