Teilenummer:
Spezifikationen
| Body Material | 316SS |
| Seat | Integral |
| Connections | 1/2" FNPT Inlet x 1/2" FNPT Outlet |
| Packing | Graphite |
| Orifice | 3/16" (4.74mm) Orifice |
| Max Pressure | 6000 Psig (413.7 Barg) |
| Max Temperature | 1000°F (537.7°C) |
| NACE Sour Gas | Sour Gas (NACE)2003 |
