Teilenummer:
Spezifikationen
| Body Material | 316SS |
| Seat | Integral |
| Connections | 1/2" FNPT Inlet X 1/2" FNPT Outlet |
| Packing | PTFE |
| Orifice | 3/16" (4.74mm) Orifice Block Valves |
| Max Pressure | 6000 psig (414 barg) |
| Max Temperature | 500°F (260°C) |
| Options | PV pug Vent |
