Número de pieza:
especificaciones
| Body Material | 316SS |
| Seat | Delrin |
| Connections | (3) 1/2" FNPT x 1/2" MNPT Long Body |
| Packing | PTFE |
| Orifice | 3/16" (4.74mm) mm Orifice |
| Max Pressure | 6000 psig (413.7 Barg) |
| Max Temperature | 200°F (93.3°C) |
| NACE Sour Gas | Sour Gas (NACE)2003 |
