Référence:
Spécifications
| Body Material | Engineered Plastics |
| Flow (Cv) / Flow (Kv) | 0.50 / 0.43 |
| Function | 4 way |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 1/4 |
| Valve Actuation | Solenoid |
| Media | Air, Inert Gas |
| Min to Max Operating Pressure (Air) | 20 - 150 PSI |
| Kit Number | 264013 |
| Coil Number | 270008-006-D |
| Orifice Size | 1/4 in |
| Voltage | 24 Volts DC |
| Watt Rating | 6.9 W |
| Item Status | Active |
| Lead Length | 18 inch |
| Carton Note | 1/4 X 1/4 4W NYLON 6.9/F DC |
