Référence:
Spécifications
| Body Material | Light Alloy |
| Flow (Cv) / Flow (Kv) | 1.39 / 1.20 |
| Function | 3/2 Normally Closed |
| Pipe/Port Type & Size | G 1/2 (ISO 228/1) |
| Product Type | Solenoid Valve |
| Media | Air, Inert Gas |
| Product Weight | 1.65 kg |
| Coil Class | F |
| Min to Max Ambient Temperature | 0 - 60 °C |
| Min to Max Fluid Temperature | 0 - 60 °C |
| Orifice Size | 12 mm |
| Voltage | 24 Volts DC |
| Watt Rating | 34 W |
| Standards & Regulations | ATEX Zone 2-21 |
| Operating Environment | Hazardous |
| Voltage Type | DC |
| Voltage Value | 24/DC |
| Watt Rating | 34 |
