Référence:
Spécifications
| Body Material | Carbon Steel |
| Seat | Delrin |
| Connections | Flange Inlet x Flange Outlet |
| Packing | PTFE |
| Orifice | 3/16" (4.74mm) Orifice |
| Max Pressure | 6000 psig (414 barg) |
| Max Temperature | 200°F (93°C) |
| Options | AM 2" Pipe Mount CS, T Taylor Groove |
