Référence:
Spécifications
| Body Material | 316SS |
| Seat | Integral |
| Connections | 1/2"FNPT Inlet x Flange Outlet |
| Packing | PTFE |
| Orifice | 0.156" (4.8mm) /0.136" (3.5mm) Orifice |
| Max Pressure | 6000 psig (414 barg) |
| Max Temperature | 500°F (260°C) |
| Options | AM 2" Pipe Mount CS |
