Codice:
Specifiche
| Body Material | Stainless Steel |
| Flow (Cv) / Flow (Kv) | 13.00 / 11.25 |
| Function | 2 way - 2/2 Normally Closed |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 1 |
| Valve Actuation | Solenoid |
| Kit Number | 302329-V |
| Coil Class | HT |
| Coil Number | 272814-032-D |
| Orifice Size | 1 in |
| Voltage & Frequency | 120 Volts AC with 60 Hz |
| Watt Rating | 16.1 W |
| Item Status | Active |
| Lead Length | 18 inch |
| Carton Note | 1 X 1 2NC S.S. 16.1/H AC |
| Seating Elastomer | FKM |
| Mounting Direction | ANY |
