Specifiche
| UL Recognized Component, Haz. Loc. | Class I, Division 2, Groups A, B, C, D; Class I, Zone 2, AEx nA nC IIC, Ex nA nC IIC |
| ATEX Directive | Ex II 3 G, Ex ec nC IIC Gc |
| IECEx Certified | Ex ec nC IIC Gc |
| Hertz | 1-Phase: 43 - 67 Hz; 3-Phase: 50/60 Hz |
| Input Voltage Range | 1-Phase: 100-240 Vac; 3-Phase: 380-480 Vac |
| Operating Temperature | -40°C to +70°C |
| Output Power | 120-960 W |
| Output Voltage Range | 12 V (12-15 Vdc Adj.) or 24 V (23.5-28.5 Vdc Adj.) |
| Overload Capability | > 30.5 but < 33 Vdc, auto recovery |
| Status Indicator | 3 status LEDs (Input, Output, Alarm) |
| Number of Phases | Single and Three |
| Mounting | DIN TS35/7.5 or TS35/15 |
