部品番号:
仕様
| Body Material | Aluminum |
| Flow (Cv) / Flow (Kv) | 5.40 / 4.67 |
| Function | 2 way - 2/2 Normally Closed |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 1/2 |
| Valve Actuation | Solenoid - Direct Acting |
| Product Weight | 1.65 lbs |
| Kit Number | 306633 |
| Coil Class | FT |
| Coil Number | 238610-033-D |
| Min to Max Ambient Temperature | -40 - 125 °F |
| Min to Max Fluid Temperature | -40 - 125 °F |
| Orifice Size | 3/4 in |
| Voltage & Frequency | 115 Volts AC with 50 Hz |
| Watt Rating | 10.1 W |
| Item Status | Active |
| Lead Length | 18 inch |
| Carton Note | 1/2 X 3/4 2NC ALUM 10.1/F AC |
| Holding Current (VA) | 25 |
| Seating Elastomer | NBR |
| Mounting Direction | Any |
| Product Weight | 1.65 lb |
