仕様
| Body Material | Brass |
| Flow (Cv) | 22.5 |
| Valve Function | 2 way - 2/2 Normally Open |
| Media | Air, Inert Gas, Water, Light Oil |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 1 1/2 |
| Voltage & Frequency | 115 AC with 50 Hz |
| Product Weight | 2.60 lbs |
| Kit Number | 302340 |
| Coil Number | 099257-001-D |
| Min to Max Ambient Temperature | 32 - 125 °F |
| Min to Max Fluid Temperature | 32 - 180 °F |
| Orifice Size | 1-1/4 in |
| Watt Rating | 20 W |
| Item Status | Active |
| Lead Length | 18 inch |
| Carton Note | 1-1/2X1-1/4 2NO BRS 20.0/F AC |
| Seating Elastomer | NBR |
