부품 번호:
사양
| Body Material | Brass |
| Flow (Cv) / Flow (Kv) | 0.05 / 0.04 |
| Function | 3 way - 3/2 Universal |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 1/4 |
| Valve Actuation | Solenoid - Direct Acting |
| Media | Air, Inert Gas, Water, Light Oil |
| Product Weight | 1.61 lbs |
| Order Code | 22106 |
| Kit Number | 323961 |
| Coil Class | FT |
| Coil Number | 238610-032-D |
| Min to Max Ambient Temperature | -13 - 131 °F |
| Min to Max Fluid Temperature | -13 - 200 °F |
| Orifice Size | 3/64 in |
| Voltage & Frequency | 110 Volts AC with 50 Hz |
| Watt Rating | 10.1 W |
| Item Status | Active |
| Lead Length | 18 inch |
| Carton Note | 1/4 X 3/64 3U BRASS 10.1/F AC |
| Seating Elastomer | NBR |
| Mounting Direction | Any |
