๋ถํ ๋ฒํธ:
์ฌ์
| Body Material | Stainless Steel |
| Flow (Cv) | 13 |
| Valve Function | 2 way - 2/2 Normally Closed |
| Media | Air, Inert Gas, Water, Light Oil |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 1 |
| Valve Actuation | Solenoid |
| Voltage & Frequency | 120 AC with 60 Hz |
| Product Weight | 0.00 lbs |
| Order Code | 21744 |
| Kit Number | 302329 |
| Coil Class | FT |
| Coil Number | 272614-032-D |
| Min to Max Ambient Temperature | 32 - 125 ยฐF |
| Orifice Size | 1 in |
| Watt Rating | 16.1 W |
| Mounting Brackets | OPTIONAL |
| Item Status | Active |
| Lead Length | 18 inch |
| Carton Note | 1 X 1 2NC S.S. 16.1/F AC |
| Holding Current (VA) | 35 |
| Seating Elastomer | NBR |
| Mounting Direction | ANY |
