부품 번호:
사양
| Body Material | Stainless Steel |
| Flow (Cv) / Flow (Kv) | 2.29 / 1.98 |
| Function | 2/2 Normally Open |
| Pipe/Port Type & Size | G ISO228/1-G BSPP |
| Product Type | Pressure Operated Valve |
| Valve Actuation | Pressure Operated |
| Media | Steam; Hot Water; Air, Inert Gas |
| Min to Max Operating Pressure (Air) | 0 - 10 bar |
| Min to Max Operating Pressure (Superheated Water) | 0 - 10 bar |
| Min to Max Operating Pressure (Steam) | 0 - 10 bar |
| Product Weight | 2.00 kg |
| Min to Max Ambient Temperature | -10 - 180 °C |
| Min to Max Fluid Temperature | -10 - 250 °C |
| Orifice Size | 10 mm |
