사양
| Parts | Distributor |
| Port | G 1/4 |
| Type | Non-return valve |
| Type | Can be assembled into blocks |
| Version | Distributor 4x |
| Mounting orientation | Any |
| Min. working pressure | 0.1 bar |
| Max. working pressure | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 60 °C |
| Medium | Compressed air, Neutral gases |
| Nominal flow Qn 1 to 2 | 700 l/min |
| Nominal flow Qn 1 to 3 | 675 l/min |
| Nominal flow Qn 1 to 4 | 450 l/min |
| Nominal flow Qn 1 to 5 | 675 l/min |
| Nominal flow Qn 1 to 6 | 450 l/min |
| Weight | 0.33 kg |
| Housing material | Die cast zinc |
| Material front plate | Acrylonitrile butadiene styrene |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
