Specifications
| Function | 3/2 way and 5/2 way |
| Pilot | Monostable and Bistable |
| Connections | G and NPT |
| IP Rating | IP 66/67 |
| Flow Rate | 1100L/min |
| Port Size | NAMUR and Threaded 1/4"(531) |
| Material of construction | Aluminum Body with black anodizing |
| Ex-proof requirements | CCC |
| Media | Air, Inert Gas |
| Inlet Pressure | Up to 10 bar |
| Operated Pressure | 2 - 10 bar |
| Temperature | -25°C to +60°C |
| Insulation | Default Class F |
| Power Rating | LP within 2W and BP up to 11W |
