Part Number:
Specifications
| Body Material | Engineered Plastics |
| Pipe/Port Type & Size | G 1/8 (ISO 228/1) |
| Product Type | Accessories |
| Media | Air, Inert Gas |
| Min to Max Operating Pressure (Air) | 1 - 10 bar |
| Product Weight | 0.03 kg |
| Min - Max Operating Pressure (Air) | 1 to 10 bar |
| Min - Max Fluid Temperature | 0 to 70°C |
| Pipe/Port Size | 1/8 |
