Add images and videos to help customers visualize the product.
Part Number:
Specifications
| Body Material | Light Alloy |
| Function | 3/2 Normally Closed |
| Pipe/Port Type & Size | G 1/8 (ISO 228/1) |
| Product Type | Pneumatic Valve |
| Valve Actuation | Lever |
| Media | Air, Inert Gas |
| Min to Max Operating Pressure (Air) | 0 - 10 bar |
| Product Weight | 0.08 kg |
| Min to Max Ambient Temperature | -10 - 60 °C |
| Min to Max Fluid Temperature | -10 - 60 °C |
| Actuation | Lever |
| Pipe/Port Size | 1/8 |
