Specifications
| Body Material | Brass |
| Valve Function | 3 way - 3/2 Normally Closed |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 1 |
| Valve Actuation | Solenoid |
| Voltage & Frequency | 120 AC with 50 Hz |
| Product Weight | 0.00 lbs |
| Kit Number | 302661 |
| Coil Class | FT |
| Coil Number | 238210-033-D |
| Watt Rating | 8.1 W |
| Item Status | Active |
| Lead Length | 18 inch |
| Carton Note | 1 X 1 3NC BRASS 8.1/F AC |
