Part Number:
Specifications
| Body Material | Stainless Steel |
| Flow (Cv) / Flow (Kv) | 0.86 / 0.74 |
| Function | 4 way |
| Pipe/Port Type & Size | NPT 1/4 |
| Valve Actuation | Solenoid |
| Coil Class | FT |
| Coil Number | 238610-054-D |
| Orifice Size | 1/4 in |
| Voltage & Frequency | 220 Volts AC with 60 Hz |
| Watt Rating | 10.1 W |
| Item Status | Active |
| Lead Length | 18 inch |
| Carton Note | 1/4 X 1/4 4W S.S. 10.1/F AC |
