Part Number:
Specifications
| Parts | Reservoir |
| Reservoir | reservoir, polycarbonate, without protective guard |
| Filter reservoir volume | 50 cm³ |
| Condensate drain | semi-automatic, open without pressure |
| Min. working pressure | 1.5 bar |
| Max. working pressure | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 60 °C |
| Min. medium temperature | -10 °C |
| Max. medium temperature | 60 °C |
| Medium | Compressed air |
| Weight | 0.17 kg |
| Material reservoir | Polycarbonate |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
