Specifications
| For cylinders and valves | For cylinders and valves |
| Type | Oil |
| Kinematic viscosity at | 40 °C |
| Kinematic viscosity | 35.9 cSt |
| Reservoir | Bottle |
| Volume | 1 L |
| Viscosity class | ISO VG 32 |
| Min. flash point | 188 °C |
| Min. pour point | -42 °C |
| Density | 0.87 g/cm3 |
| Weight | 1 kg |
