Specifications
| Coil width | 30 mm |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Protection class according to EN 60529 | IP65 |
| Duty cycle ED | 100 % |
| Compatibility index | 13 |
| Operational voltage DC | 24 V |
| Voltage tolerance DC | -10 % / +10 % |
| Power consumption DC | 2.1 W |
| Current consumption | 87 mA |
| Weight | 0.14 kg |
